
СПРИЯННЯ ЕКОНОМІЧНІЙ УЧАСТІ ВРАЗЛИВИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ,
ВКЛЮЧНО З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ,
В РЕГІОНІ ПРИАЗОВ’Я
ОГЛОШЕННЯ ПРО 2-ИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) в межах проєкту Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Приазов’я за дорученням Міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччини оголошує 2-ий Конкурс бізнес-грантів для підтримки мікро- та малих підприємств (ММП) в Україні.
Грантова програма GIZ спрямована на зміцнення мікро- та малих підприємств (ММП) у визначених областях України для надання підтримки бізнесу, посилення стійкості економіки, створення нових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та місцевого населення у приймаючих громадах задля зміцнення економіки на національному та місцевому рівнях, що зазнала негативного впливу від війни в Україні.
Програмою будуть підтримані внутрішньо-переміщені особи, які взяті на облік після 24 лютого 2022 р.
Адміністративну та організаційну підтримку Грантової програми забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Для участі у Конкурсі запрошуються до подання проєктні заявки за одним із ЛОТів з максимальним розміром фінансування залежно від обраного ЛОТу:
- ЛОТ 1. Підтримка мікро- або малих підприємств у приймаючих громадах, що забезпечують працевлаштування ВПО. Розмір гранту залежатиме від кількості осіб, які будуть працевлаштовані підприємцями у приймаючих громадах (але не більше п’яти осіб), починаючи від 1 тис. євро на одну працевлаштовану особу, але не більше аніж 3 тис. євро на п’ять працевлаштованих осіб;
- ЛОТ 2. Підтримка переміщеного бізнесу із територій, які серйозно постраждали від воєнних дій (на момент подання проєктної заявки), на території, які контролюються Урядом України з метою відновлення свого функціонування, враховуючи нові потреби ринку. Розмір гранту – до 5 тис. євро;
- ЛОТ 3. Підтримка бізнесу, власником якого є представник соціально-вразливих груп населення або бізнесу, де працевлаштованим є, принаймні, 30% осіб-представників таких соціально-вразливих груп: особи з інвалідністю, сім’ї із більше ніж трьома неповнолітніми дітьми, одинокі батьки, ветерани АТО (необхідно надати відповідну довідку разом з заявкою). Розмір гранту – до 5 тис. євро.
Грантові кошти надаватимуться у гривневому еквіваленті за курсом НБУ.
Цільовими областями для впровадження 2-го Конкурсу Грантової програми (за усіма трьома ЛОТами) є: Закарпатська обл., Львівська обл., Івано-Франківська обл. та Чернівецька обл. Проєктним заявкам з громад/міст з населенням до 30 тис. осіб, які є активними у прийнятті ВПО, надаватиметься перевага.
Підприємці, які подаватимуть проєктні заявки за ЛОТами 1 або 3, повинні продемонструвати не менше 15% від суми грантових коштів для впровадження бізнес-проєкту у вигляді його співфінансування (за рахунок вартості наданого власного обладнання, власного приміщення тощо).
Грантова підтримка надаватиметься задля економічного відродження за такими напрямками підприємницької діяльності:
- Продовольча безпека (наприклад, виробництво, переробка, ланцюги постачання, роздрібна торгівля, тощо)
- Безпека сільського господарства (наприклад, паливо, добрива, насіння, пестициди, обладнання, тощо)
- Медична безпека та охорона здоров’я (наприклад, ліки, медичні товари (наприклад, обладнання та витратні матеріали), соціально-психологічна підтримка (наприклад, для дітей, літніх людей, ВПО тощо)
- Безпека транспорту та логістики (наприклад, зберігання, транспортування, розподіл тощо) продуктів харчування, ліків, обладнання для виробництва продуктів та ліків, люди тощо.
У Конкурсі на отримання гранту будуть підтримані бізнес-проєкти від таких категорій зареєстрованих і вже діючих юридичних осіб:
- Фізичні особи-підприємці (ФОП);
- Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
- Фермерські господарства (ФГ), у т.ч. фермерські (сімейні) господарства (Ф(С)Г);
- Приватні підприємства (ПП).
Заявники мають бути повнолітніми, дієздатними і правоздатними громадянами України, вести підприємницьку діяльність в одній із чотирьох визначених областей та відповідати критеріям Конкурсу.
На отримання гранту НЕ можуть претендувати:
- одночасно особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син) та ведуть спільне господарство. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини;
- особи та їх родичі(наприклад, чоловік та дружина, або батько й донька/син тощо), які отримували фінансування на розвиток бізнесу від Програми GIZ та чия проєктна заявка є дублюванням уже підтриманої раніше бізнес-ідеї, а також особи, які отримували фінансування у межах інших грантових програм міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 3 місяців.
Жінки та чоловіки в рівній мірі заохочуються до подання заявок на цей Конкурс.
Незалежно від виду діяльності, подана на конкурс проєктна заявка та інформація, повинна передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники та відповідати пріоритетам Конкурсу.
На Конкурс можна подати лише ОДНУ проєктну заявку за одним із ЛОТів.
Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на Конкурс, на таке:
- закупівля обладнання, необхідного для виробничої діяльності;
- закупівля інструментів для надання послуг;
- прийняття на роботу додаткового персоналу для відновлення бізнесу;
- оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
- закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
- інші витрати, пов’язані із транспортуванням/перевезенням, підвищення професійної кваліфікації тощо.
Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-проєктів, орієнтованих на:
- передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання;
- торгівлю алкогольними та тютюновими виробами, зброєю, ведення ігрового бізнесу, секс-індустрію тощо.
Неприйнятними є витрати коштів гранту, пов’язані з:
- придбанням засобів виробництва, пов’язаних з підвищеним ризиком зберігання та використання, зокрема, отрутохімікатів, легкозаймистих матеріалів тощо;
- підготовкою бізнес-проєкту для участі в Конкурсі;
- сплатою боргів;
- відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
- міжнародними відрядженнями;
- купівлею/орендою житлового приміщення;
- купівлею нежитлової нерухомості;
- купівлею речей особистого вжитку;
- купівлею вживаного раніше (б/в) обладнання, у т.ч., б/в автомобілів (вантажних, легкових, автобусів) та мотоциклів (мопедів , моторолерів, мотоколясок), плавзасобів;
- сплатою податків та обов’язкових внесків;
- забезпеченням товарних запасів для роздрібної торгівлі;
- будь-що придбане до дати підписання Угоди про грант.
Окрім цього, придбання обладнання за кошти гранту НЕ може передаватись в оренду чи користування іншим особам протягом реалізації бізнес-проєкту.
Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-проєкти протягом 60 днів після отримання грантових коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-проєкту та законодавства України, та подавати звіти згідно з умовами грантових угод. GIZ та ТЦК здійснюватимуть постійний моніторинг реалізації бізнес-проєктів та порядок використання грантових коштів.
Для участі в Конкурсі бажаючі повинні:
- Заповнити онлайн Аплікаційну заявку із Додатками;
- Надати підтвердження реєстрації місця проживання (паспорт чи ID картку) та, за наявності, довідку про реєстрацію ВПО на території визначених Конкурсом областей;
- Надати Витяг про реєстрацію ФОП/ТОВ/ФГ/ПП.
Заявки потрібно подавати ВИКЛЮЧНО через онлайн систему прийому заявок на сайті Грантової програми – www.ccc.kiev.ua.
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 22 червня 2022 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені. Заявки надіслані електронною поштою чи звичайною поштою, факсом, у тому числі через соціальну мережу Facebook, не реєструються і не будуть братися до уваги.
Детальна інформація про Конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-проєктів та Посібник з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі розміщені на сайті ТЦК www.ccc-tck.org.ua, на окремому сайті Грантової програми ccc.kiev.ua та на сторінці ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.
Для отримання додаткової інформації щодо умов Kонкурсу, процедури подання заявок та пов’язаних із цим запитань запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою manager@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411 з 10:00 до 18:00 у робочі дні. Окрім того, планується проведення інформаційних сесій щодо роз’яснення умов Конкурсу. Із графіком інформаційних сесій можна буде ознайомитись на сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua та на сайті Грантової програми – http://ccc.kiev.ua.
Етапи та критерії оцінки бізнес-проєктів. Оцінка заявок, поданих на Конкурс відбуватиметься в три етапи:
Перший етап. Перевірка відповідності технічним параметрам Конкурсу (у т. ч. правильність та повнота заповнення заявки, відповідність заявника технічним критеріям, відповідність запитуваного об’єму фінансування умовам конкурсу та ін.). Заявки, що не пройшли технічний етап, відхиляються та не допускаються до подальших етапів оцінки.
Другий етап. Заявки, допущені до другого етапу оцінки, будуть оцінені незалежними експертами з підприємництва за такими критеріями:
- Опис мети використання грантових коштів;
- Вплив використання грантових коштів на відбудови стійкості місцевої економіки, створення робочих місць, розбудови місцевої громади, внесок проєкту до вирішення проблем охорони здоров’я та/або охорони довкілля, соціально-культурний вплив проєкту.
До третього етапу оцінки допускаються заявки, що наберуть не менше 70 балів, заявники яких будуть запрошені до презентації та захисту своїх бізнес-проєктів.
Третій етап. На третьому етапі заявник має взяти участь у публічному захисті свого бізнес-плану перед конкурсною комісією, до складу якої входитимуть фахові представники бізнес-інфраструктури, та GIZ. Захист бізнес-проєктів сторонніми особами не допускається.
Додаються:
1. Аплікаційна форма2. Додаток 1. Форма Кошторису використання гранту (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл);
3. Додаток 2. Форма Фінансового плану (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл);
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА
І. ДАНІ ПРО ЗАЯВНИКА
1 |
Номер Конкурсу GIZ |
|
2 |
Заявник (ФОП / керівник юридичної особи) |
Прізвище, ім’я, по-батькові (згідно паспорту громадянина України для фізичної особи);
|
3 |
Організаційно-правова форма господарювання |
|
4 |
Назва юридичної особи, яку представляє Заявник |
|
5 |
Реєстраційний номер ФОП, ТОВ, ФГ, ПП |
|
6 |
Дата реєстрації юридичної особи
|
Дата/місяць/рік |
7 |
Регіон реєстрації юридичної особи |
|
8 |
Контактний номер телефону Заявника |
|
9 |
Контактна ел.пошта Заявника |
|
10 |
Чи маєте Заявник статус ВПО? |
|
11 |
Стать Заявника |
|
12 |
Приналежність до однієї або декількох соціально-вразливих груп населення |
|
13 |
Завантаження документів Заявника (в розширенні .pdf, jpg або png): |
1, 2, 3 сторінки паспорту громадянина України та сторінка паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію постійного місця проживання (або ID картка із Довідкою про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру з обох сторін)
|
14 |
Завантаження ВИТЯГУ для ФОП, ТОВ, ФГ, ПП (в розширенні .pdf): |
ВИТЯГ з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
|
15 |
Завантаження довідки ВПО заявника (якщо є) (в розширенні .pdf): |
Копія довідки
|
16 |
Завантаження довідки, який підтверджує приналежність до соціально-вразливих верств населення (якщо є) (в розширенні .pdf): |
Копія довідки
|
II. ІНФОРМАЦІЯ ПРО БІЗНЕС-ПРОЄКТ
17 |
Чи подавали Ви цю або іншу проєктну заявку за даним напрямом діяльності до Грантової програми GIZ або іншої міжнародної програми, починаючи із березня 2022 р., та отримали фінансування для його реалізації? |
|
18 |
Місце ведення підприємницької діяльності за бізнес-проєктом |
|
19 |
Вкажіть, будь ласка, ЛОТ, за яким подається проєктна заявка (заявку можливо подати лише за одним із ЛОТів) |
|
20 |
Вкажіть напрям підприємницької діяльності, за яким буде реалізовуватись бізнес-проєкт:
|
|
21.1 |
Якщо Ви обрали ЛОТ 1, скільки робочих місць Ви плануєте створити? |
|
21.2 |
Якщо Ви обрали ЛОТ 2, де був зареєстрованим Ваш бізнес до переміщення? (обов’язковим є надання копії довідки ВПО у п.15) |
Попереднє місце ведення бізнесу: Нове місце ведення бізнесу: Дата переміщення:
|
21.3 |
Якщо Ви обрали ЛОТ 3, скільки людей із категорії соціально-вразливих груп населення долучено до Вашого бізнесу? (обов’язковим є надання копії довідки у п.16) |
|
22 |
Сума гранту, що запитується (у грн. без співфінансування |
|
23 |
Термін реалізації бізнес-проєкту (максимум 60 днів) |
|
III. ОПИС БІЗНЕС-ПРОЄКТУ
24 |
Назва бізнес-проєкту |
До 10 слів |
25 |
Загальна інформація. Опишіть: 1) основні види Вашої підприємницької діяльності до 24 лютого 2022 р.; 2) що змінилось із початком війни; 3) чому Ви обрали ЛОТ 1 або ЛОТ 2, або ЛОТ 3 |
До 300 слів |
26 |
Характеристики бізнес-діяльності (бізнес-ідеї). Опишіть: 1) який Ви маєте намір використати грант, 2) які види діяльності будуть здійснюватися та 3) як це підвищить стійкість місцевої економіки під час війни. |
До 400 слів |
27 |
Опис продукту або послуг. Опишіть, які саме продукти (товари, роботи, послуги) будуть запропоновані Вашим клієнтам (назва, якість, обсяг, характеристики тощо) в результаті використання гранту |
До 300 слів |
28 |
План продажів та канали збуту. Опишіть, як продукція (товари, роботи, послуги) буде надходити (поставки, матеріали, обладнання тощо) та продаватися (клієнти, ринки, в режимі онлайн/офлайн тощо) за поточних ринкових умов. |
До 300 слів |
29 |
Виробничий план для продукції / надання послуг / виконання робіт. Якщо виробництво, то надайте інформацію з таких питань, як виробничі процеси, технологія та обладнання, виробничі потужності та заплановані обсяги виробництва, особливості постачання сировини/матеріалів, транспортування та зберігання, інвентаризація, контроль якості, дозволи та ліцензії, тощо Якщо надання послуг, зазначте план організації надання послуг, технології, обладнання тощо, у тому числі потреба в дозволах та ліцензіях
|
До 300 слів |
30 |
Цінова політика. Опишіть цінову політику. Визначте фактори, які впливають на коливання цін (наприклад, сезонність, дефіцит та відсутність постійних постачальників тощо в поточних умовах) |
До 150 слів |
31 |
Організаційний та юридичний план. Опишіть 1) організаційну структуру, структуру персоналу та бюджет персоналу; 2) (якщо доречно) вкажіть потреби у додатковому персоналі, про шо зазначено у проєктній заявці (назва посади, заробітна плата за місяць, дата (місяць) створення робочого місця 3) (якщо доречно) опишіть умови, за яких персонал буде прийнятий на роботу (постійний/неповний робочий день) та 4) скільки робочих місць на повний робочий день буде створено під час виконання бізнес-проєкту. (Частини 2) - 4) цього питання є обов'язковими для відповіді за усіма заявками за ЛОТом 2)
|
До 400 слів |
32 |
Оцінка можливих ризиків. Надайте аналіз внутрішніх та зовнішніх ризиків проекту під час війни та ринкової невизначеності, а також свій план зменшення виявлених ризиків. |
До 200 слів |
33 |
Завантажте: Додаток 1. Кошторис використання гранту (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл); Додаток 2. Фінансовий план (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл); |
*********
ДОДАТОК 1 до Аплікаційної форми: КОШТОРИС БІЗНЕС-ПРОЄКТУ
Додаток 1. КОШТОРИС БІЗНЕС-ПРОЄКТУ
(ПІБ ЗАЯВНИКА)
Найменування витрат |
Розрахунок вартості |
Кошти гранту, грн. |
Власні ресурси підприємця, грн.* |
РАЗОМ (колонка 5 + колонка 6), грн.** |
||
Кількість одиниць, шт. |
Ціна, грн. |
Сума, грн. |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
РАЗОМ[1] |
ХХХХХХ |
ХХХ |
|
|
|
|
*колонка 6 розраховується за формулою: колонка 4 – колонка 5
**колонка 7 повинна дорівнювати колонці 4
ДОДАТОК 3 до Аплікаційної форми: ФІНАНСОВИЙ ПЛАН
Додаток 2. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН[2]
(ПІБ ЗАЯВНИКА)
|
Місяці |
РАЗОМ |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
за рік |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.1. Змінні витрати (п.2.1.1 + ….+п.2.1.3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.1.1. Сировина та матеріали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.1.2. Паливо та енергія |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.1.3. Інше |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2. Постійні витрати (п.2.2.1+…+п.2.2.6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.1. Амортизація (якщо нараховується) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.2. Фонд оплати праці |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.3. Нарахування на фонд оплати праці |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.4. Орендна плата (якщо є) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.5. Комунальні витрати |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.6. Інше |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
[1] В цьому рядку показується сума Коштів гранту, яка запитується (колонка 5), сума Власних ресурсів (колонка 6) та РАЗОМ (колонка 7)
[2] Розраховується на 12 місяців