Київ, пр. Бажана, 30, кв. 8

ccc@ccc.kiev.ua

Друковані видання

Друковані видання ТЦК



Pічний звіт за результатами виконання партнерського проекту ТОЛОКА у 2003 році

Пропонуємо Вашій увазі річний звіт за результатами виконання партнерського проекту «Розвиток ініціативи та реалізація прав громад, наданих законом про місцеве самоврядування в Україні» у 2003 році. Проект впроваджується трьома українськими неурядовими організаціями - Творчим центром Каунтерпарт, Інститутом громадянського суспільства та Комітетом виборців України - і став більш відомим за його короткої назви - «Толока». Давнє українське слово «толока» означає спільну добровільну працю на користь громади. Саме так, через об'єднання зусиль неурядових організацій, влади, небайдужих активних громадян, ми бачимо можливість побудови впливового, справжнього місцевого самоврядування в Україні.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ГРОМАДІ: практичний посібник для депутатів місцевих рад та активістів громад

У збірнику зібрано матеріали, що стосуються активізації роботи органів місцевого самоврядування у громаді, через посилення ролі депутатів та самої громади за допомогою юридичних механізмів, що випливають із законодавства України. Збірник також містить практичні поради щодо встановлення правового регулювання діяльності місцевої ради та її органів, а також реалізації прав громади наданих законами «Про місцеве самоврядування в Україні» та про «Про органи самоорганізації населення», приведено ряд проектів типових місцевих нормативних актів з цих питань. Всі розробки, вміщені у збірнику пройшли апробацію реальною практикою у різних містах України. Адресовано депутатам місцевих рад, громадським активістам, громадським організаціям та партійним осередкам, що діють в громадах.

ФОРМИ ТА МЕТОДИ ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ

Цей посібник містить матеріали тренінгової програми «Форми та методи залучення громадськості», що впроваджувалася в партнерстві Творчим центром ТЦК та Інститутом громадянського суспільства в межах проекту «Голос громадськості». У виданні викладено теоретико-правові засади громадської участі, механізми та форми участі громадян в межах чинного законодавства, перспективи посилення впливу громадськості на діяльність влади, іноземний та український досвід взаємодії та влади. У підготовці матеріалів про практику участі громадськості у прийнятті рішень органами влади брали участь у часники тренінгової програми з м.Алчевська, м.Коломиї, м.Комсомольська, м.Луцьк, м.Макіївка, м.Чернігова. Для активістів громад, працівників органів місцевого самоврядування,представників організацій громадянського суспільства, які прагнуть суттєво впливати на суспільні процеси, відстоюючи свої права, а також працівників системи публічної влади.

Правове регулювання доступу громадян до механізмів вирішення публічно-правових та цивільно-правових спорів. Звіт за результатами дослідження

Публікація містить результати аналізу вітчизняного законодавства, що регулює доступ громадян до механізмів вирішення публічно-правових та цивільно-правових спорів у судовому та позасудовому порядку. Окрему увагу приділено третейському судочинству,що почало активно розвиватися в Україні від недавнього часу. Розрахована на широке коло читачів, у тому числі, правників та громадських активістів.

ТРЕТЕЙСЬКІ СУДИ В УКРАЇНІ. КНИГА ПЕРША

Видання містить статті щодо третейських судів та здійснюваного ними судочинства. Зокрема тут висвітлено історичні засади третейського судочинства, його місце в судочинстві України, порядок утворення і державної реєстрації третейських судів, процедуру розгляду справ, виконання рішень тощо. Окрему увагу приділено питанню третейського вирішення спорів в аграрній сфері. Розраховане на широке коло читачів.